Adli Bilişim ve Siber Güvenlik Zirvesi

İstanbul Kalkınma Ajansının 2018 Yılı “Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul” mali destek programı kapsamında desteklenerek İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından yürütülen “İstanbul Adli Bilişim Laboratuvarı” projesi; ülkemizin adli bilişim ve siber güvenlik çalışmalarında uluslararası rekabet gücünü arttırmak, sektöre nitelikli insan kaynağı yetiştirmek ve İstanbul’a üniversite bünyesinde akreditasyonu sağlanmış adli bilişim laboratuvarı kazandırmak amacıyla yürütülmektedir.

İstanbul Valiliği, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa, Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği, Uluslararası Siber Güvenlik Federasyonu ve Volfram Bilgi Teknolojileri Şirketi paydaşlığında yürütülen projenin kapanış etkinliği olarak “Adli Bilişim ve Siber Güvenlik Zirvesi” organize edilecektir.

Adli Bilişim ve Siber Güvenlik Ekseninde Türkiye Geleceğine Yönelik Stratejiler’in konuşulacağı zirve, 21 Ekim 2020 Çarşamba Günü Saat: 10.30’da kamu ve özel sektörden konuşmacıların katılımıyla gerçekleştirilecektir. Üniversitemiz kurumsal Youtube hesabı ve canli.ticaret.edu.tr üzerinden online yayınlanacak etkinliğe tüm öğrencilerimiz, akademik, idari kadromuz ve dış paydaşlarımız davetlidir.

2020-10-20T11:58:34+00:00 19 Ekim 2020|Duyurular, Genel|