MEHMET ÇAĞRI KIZILTAŞ

Mehmet Çağrı Kızıltaş 1984 yılında Fatih/İstanbul’da doğmuştur. Evli ve bir çocuk babasıdır. Eğitim hayatı boyunca; 2 yıl İngilizce hazırlık eğitimi, İngilizce ağırlıklı lisans diploması, ilgili yaygın eğitim sınavlarında (YÖKDİL, YDS/ÜDS/KPDS) üst düzey puanlar ve iyi bir İngilizce seviyesini edinmiştir. 2008 yılında Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü tamamlamıştır. Ardından yaklaşık 3,5 yıl sektörde statik proje ofisleri ve şantiyelerde şeflik ve mühendislik görevlerinde bulunmuştur. Aynı dönemde İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Ulaştırma Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansımı tamamlamıştır.

2011 Ağustos’tan itibaren akademik hayatın içerisindedir. Bu tarihten itibaren 4 yıl boyunca Bahçeşehir Üniversitesi Ulaştırma Uygulama Araştırma Merkezi’nde (UYGAR) asistanlığı görevini yürütmüştür. Akabinde son 3,5 yıldır ise İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde sırası ile ulaştırma merkezinde ve teknoloji transfer ofisinde asistan ve uzman olarak görevlerini bilahare yürütmektedir. Diğer taraftan da İstanbul Gelişim Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde Ulaştırma üzerine burslu doktora eğitimini sürdürmekte olup tez aşamasındadır.

7 yıldır ulaştırma üzerine akademide uzmanlaşmakta olup bugüne kadar alanında yayınlanmış 5 kitabı bulunmaktadır. 5 yılı aşkın süre düzenli olarak sektörün öncü gazetelerinde köşe yazısı yazmış olup uzmanlık disiplini olan Ulaştırma; İnşaat Mühendisliğinin bir alt dalı olarak Endüstri Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Kentsel Planlama, Şehircilik, Elektrik Elektronik Mühendisliği gibi komşu dallar ile de ortak çalışma alanlarına sahiptir.

Alanında yayınlanmış 60’tan fazla ulusal ve uluslararası, Türkçe ve İngilizce dillerinde makale ve bildirisi bulunmaktadır. Yayınlanmış, hazırlık aşamasında ve yayınlanmamış olmak üzere çok sayıda rapor ve çeviri çalışması mevcuttur. Türkiye Cumhuriyeti 10.Kalkınma Planı’nın Ulaştırma ve Trafik Komisyon Raporunun başyazarlarındandır.

2019-07-18T14:18:25+00:00 18 Temmuz 2019|Genel|