Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular 2019-08-26T14:36:19+03:00


Ticaret Kuluçka’ya nasıl başvurabilirim?

Web sitemiz üzerindeki online başvuru butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ilgili formu doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurudan sonra süreç nasıl işliyor?

Online başvuru sonrasında Ticaret TTO uzmanları ve değerlendirme kurulumuz projeleri detaylı incelemektedir. Başarılı bulunan girişimci adayları Kuluçka yada Ön Kuluçkaya katılmaya ve sunulacak tüm imkanlardan faydalanmaya hak kazanır.

Başvuruyla ilgili gizlilik nasıl sağlanıyor?

Başvurular yalnızca Üniversite ve TTO yetkilileri tarafından değerlendirilmekte olup, üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır.

Kuluçkaya başvurmak için sektör ayrımı yada yaş sınırı var mı?

Sektör ayrımı yada yaş sınırı yoktur.

Ticaret TTO’nun , girişimcilerin yatırımcılar ile buluşturulmasında ki rolü nedir?

Ticaret TTO, girişimlerin yatırımcılar ile bire bir eşleştirme sürecini yönetmekte ve toplantılarda gözlemci konumunda yer almaktadır. Girişim ve yatırımcıların anlaşma aşamasında sürece müdahil olmamaktadır.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) üyelerine ile görme şansım var mı?

Ticaret TTO, gerekli olgunluğa erişmiş girişimlerin, İTO bünyesindeki 81 meslek komitesi toplantılarında girişimlerini tanıtma şansı yakalamaları için aracılık etmektedir.

Üniversite projelere maddi destek sağlıyor mu?

Üniversite girişimcilerine maddi anlamda bir destek sağlamamaktadır.

Ticaret TTO girişimcilerinden maddi anlamda bir şey talep ediyor mu?

Girişimcilerinden maddi anlamda bir şey talep edilmemektedir. Ancak proje yatırım alınması durumunda sözleşmede belirtilen yüzde oranında bir ücret talep edilmektedir.