Ticaret Kuluçka Merkezimiz Girişimcilerle Yeniden Buluştu!

Bu yeni dönemde, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteği ile kurulmuş olan ve 2019 mali destek programı kapsamında da “Ticaret Kuluçka’da Teknolojik Girişimciliğin Geliştirilmesi’’ projesi ile faaliyetlerini artıran Kuluçka merkezimize öncelikle başvuruları kabul ettik.Daha sonra ön elemeyi geçen yenilikçi iş fikirleri olan girişimcilerle birebir görüşme gerçekleştirdik. Girişimciler Kuluçka merkezimizde değerlendirme kurulunun önünde iş fikirlerini anlatma olanağı buldular.Kurulun değerlendirme sonuçlarına göre inovatif iş fikirleri Ticaret Kuluçka merkezlerimize yerleşme hakkı kazandılar. Kuluçka merkezinde yerini alan girişimcilerimize süreç boyunca yoğun bir program ile girişimlerini daha ileriye taşıma imkanı sağlayacağız.

Kuluçka hizmetlerimiz hız kesmeden devam edecek…

Girişimcilerimize birebir mentorluk ve danışmanlık programının yanı sıra Amerika New York’tan gelecek bir uluslararası mentorun tecrübe ve bilgilerinden faydalanma fırsatı sunacağız. Bu süreçte iş fikirleri olgunlaşan girişimcileri The Big Day etkinliğimizde yatırımcılarla buluşturarak girişimlerine destek almalarının yolunu açacağız. Başarılı bir girişimcimizi New York’ta girişimcilik eğitimine göndererek uluslararası pazarı yakından tanıma ve girişimcilik ekosistemindeki aktörlerle bir araya gelme imkanı sunacağız.

Merkezimizin girişimcilere sunduğu imkanlar…

Açık ve kapalı ofis çalışma alanlarına sahip merkezimizi altı ay süresince girişimcilerimize ücretsiz olarak tahsis etmekteyiz. Ayrıca ön Kuluçkamız da yer alan 3B yazıcılarımız, 3B tarayıcımız ve Ardunio ekipmanlarımızla girişimcilerimize halihazırda hizmet vermekteyiz. Bu imkanlarımızı farklı bir boyuta taşıyarak tasarım sektörüne de katkı sağlayacak bilgisayar destekli Tasarım Eğitim Stüdyosunu merkezimizde faaliyete aldık. Önümüzdeki birkaç ay içinde eğitim stüdyomuzda görselleştirme uzmanlığı eğitimi ile katı model tasarımı eğitimlerini girişimci ve girişimci adaylarına ücretsiz olarak sunmayı planlıyoruz.

Tasarım Yarışması düzenleyeceğiz…

Tasarım odaklı teknolojik girişimleri teşvik etmek ve desteklemek için bir tasarım yarışması düzenleyeceğiz. Bu yarışmada dereceye giren iki girişimi New York’ta kurulu olan Beba Girişimcilik Vakfına göndereceğiz. Girişimciler, girişimciliğin ana vatanı olarak kabul edilen Amerika girişimcilik ekosistemini yakından tanıma imkanı bulurken; pazar şartlarını, iş yapma kurallarını, rekabet koşullarını analiz etme ve kendi girişimlerini uluslararası pazarda rekabet edebilecek seviyeye nasıl taşıyabileceklerini görme fırsatı yakalayacaklar.

2019-07-05T10:58:16+00:00 5 Temmuz 2019|Haberler|